Втеча від спеки: як продовжити тренування влітку без шкоди для здоров`я

Без сумнівів, палюче сонце та гаряче повітря впливатимуть на якість і тривалість ваших тренувань. Дотримуйтесь простих порад, наведених нижче – і ви зможете отримати максимальну користь від пробіжок влітку без шкоди для здоров`я.


Почнемо, здавалося б, з очевидних істин, якими нерідко нехтують:
•    протягом дня споживайте більше води, ніж зазвичай.
Саме води, а не чаю, кави або ж інших напоїв. Влітку ваш організм віддає набагато більше вологи, тож водний баланс потрібно підтримувати на комфортному для вас рівні – а з цим завданням може впоратися тільки чиста питна вода.
В воду можна додавати лимон, адже він багатий на вітамін С і калій, стимулює мозок і нервову систему та контролює кров`яний тиск.  
•    «ні!» непокритій голові!
Обов`язково носіть легку кепку або пов`язку, коли знаходитесь на сонці, щоб прикрити голову і обличчя від прямих сонячних променів. Якщо сонце розігралося не на жарт, і на вулиці справжня Африка, намочіть головний убір холодною водою перед виходом на пробіжку.
•    Прокидайтесь раніше!
Літнє сонце не заохочує любителів поніжитись у ліжку. Спробуйте встати раніше, і ранкова прохолода стане вашим вірним другом під час пробіжок.
•    Ретельно сплануйте свій маршрут.
Влітку краще уникати широких асфальтованих доріг, які сильно нагріваються під палючим сонцем. Переконайтеся, що ваш маршрут передбачає хорошу тінь: це може бути ліс, густа тінь від дерев у парку, тінисті алеї.
•    Кожного разу, коли ви захочете пити, згадайте про те, що також бажано змочити водою обличчя і голову – це допоможе підтримувати нормальну температуру тіла.

 

Якщо ви плануєте подолати марафон, напівмарафон або якусь іншу тривалу дистанцію влітку, вам знадобляться кілька додаткових порад:
1. Якщо зазвичай ви бігаєте зранку, спробуйте тренуватись вдень, щоб ваш організм звикав до спеки.
2. Якщо ви одягаєте кепку, прослідкуйте, щоб вона мала спеціальні вентиляційні отвори та була виготовлена з тканини, що дихає.
3. Одягайте на забіг ті ж самі кросівки, окуляри, кепку і одяг, які ви носите під час звичайних тренувань.
4. Після розминки перед стартом охолоджуйте тіло холодним рушником. Якщо під рукою є лід, ви можете навіть розтерти шкіру кубиками льоду.
5.    Радимо якомога довше залишатися в тіні, поки чекаєте на початок забігу.
Головне, про що не варто забувати, готуючись до пробіжки у спеку – реакція організму на спеку суто індивідуальна. Універсальних правил не існує, тож дослухайтеся до свого організму, не доводьте себе до знемоги і будьте здорові!

 

Top